کل ویدئوها تاکنون: ۳۳۵۸۷۶۵ ویدئو

طرز تهیه مارمالاد زردآلو

  • آشپزي
  • 19
  • 4
  • يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲:۳۳
  • سرآشپز - تماشا
  • داغ کن

زردآلو هسته جدا شده یک کیلو

شکر 800 گرم

زعفران به میزان لازم

آب لیمو 1 ق ژلاتین 1 ق م (یا کمی نشاسته ذرت)

حدودا نزدیک یک کیلو و دویست گرم زردآلو داشتم .

هسته هاش رو در آوردم تقریبا نزدزک یک کیلو زردآلو شد .

بسته به اینکه زردالوهاتون ترش و شیرین هستند شکر رو در نظر بگیرین من زردآلوهام شیرین بود به نسبت برابر شکر نریختم از یه کیلو کمتر شکر ریختم حدودا 800 گرم .

اول هسته زردآلوها رو جدا کردم . زردالوهایی که داشتم دو نوع بود یه کم سفت و یه کم شل اون هایی که سفت بود برای مربا استفاده کردم این هایی که شل بودن کمی مارمالاد درست کردم .

چون شل بود دیگه پوست زردالو رو ازش جدا نکردم . اما می تونین یه کم آب جوش روشون بریزین پوستش رو جدا کنین . داخل غذاساز انداختم و پوره کردم . داخل قابلمه ترجیحا لعابی برای مرباها خوبه ریختم و لا به لاش شکر ریختم . 2 3 ساعتی یخچال گذاشتم یه کم اب انداخت و روی شعله قرار دادم حرارت ملایم . شروع کرد به جوشیدن کفش رو گرفتم . از وقتی که جوشید حدودا یه ربع تا 20 دقیقه روی حرارت بمونه کافیه ولی باز چک کنین که به غلظت مناسب برسه و قوام بیاد. آخر کار کمی زعفران ریختم برای رنگ و عطر و طعم و برای اینکه غلظت و انسجام پیدا کنه ژلاتین رو با آب سرد بن ماری کردم و داخلش ریختم (می تونین از نشاسته ذرت هم استفاده کنین) و در نهایت یه قاشق آب لیمو هم داخلش ریختم برای جلوگیری از کپک زدن مرباها و مارمالادها . اگر می خواید زود مصرف کنین می تونین نریزین . اگر می خواید بیشتر ماندگاری داشته باشه فریزر نگه داری کنین که با کیفیت می مونه .